Drobečková navigace

O nás > Aktivity > Snoezelen

Snoezelen

             

   


Snoezelen - MSE (Multisensory Environment) je víceúčelová metoda, která nejčastěji využívá prostoru nebo místnosti, která je vybavena speciálními technickými pomůckami        k multismyslové stimulaci.

Tyto speciální pomůcky zahrnují zejména komponenty jako jsou bublinkové válce, optická vlákna, hvězdné nebe, aroma lampy, zrcadlové koule, houpačky, speciální měkké pohovky, vodní postele a mnoho dalších relaxačních prvků a pomůcek.

Snoezelen - MSE slouží ke stimulaci smyslů, diagnostickým a terapeutickým účelům, k výukovým účelům nebo k relaxaci a uklidnění.

Metoda Snoezelen - MSE je vhodná pro osoby s tělesným či mentálním postižením, s vývojovými poruchami, s poruchou autistického spektra, s demencí, s poruchami učení          a chování a s jinými psychickými problémy. 

Metoda Snoezelen - MSE se používá při rehabilitacích a rekonvalescenci po úrazech, při tělesném a smyslovém postižení, k načerpání nových sil, u dětí k rozvoji duševních     i tělesných schopností.

 

Rádi bychom v našem Dětském centru vytvořili prostor, ve které bychom dětem zprostředkovali terapeutické aktivity s využitím této unikátní metody. V budově Dětského centra máme k dispozici místnost vhodnou pro vybavení prvky Snoezelen. Motivaci, nápady a inspiraci máme. Mnoho pomůcek si vytvoříme svépomocí,      avšak speciální relaxační prvky a zařízení musíme zakoupit.  Aktuálně tedy sháníme finanční prostředky na základní vybavení místnosti Snoezelen, které se pohybuje    v řádu desítek tisíc Kč.

Pomůže nám finanční příspěvek v jakékoliv výši a za každou podporu budeme moc rádi.